Kalendarz wydarzeń

Konkurs „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” rozstrzygnięty!

2014-01-31

Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw zorganizowały kolejną, XV edycję konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Gali finałowej, która miała miejsce  31 stycznia 2014r. w  Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Celem konkursu jest wspieranie budowy wysokiej kultury współpracy pomiędzy instytucjami finansowymi a przedsiębiorcami tworzenie klimatu wzajemnego zaufania, popularyzowanie innowacji wprowadzanych w instytucjach finansowych, zmierzających do lepszego zaspokojenia potrzeb finansowych małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz uzyskanie synergicznego efektu rozwojowego zarówno banków, oddziałów jak i całego sektora MSP w Polsce.

fot. Polsko-Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw

W kategorii banki uniwersalne tytuł Laureata Konkursu wraz ze Statuetką Konkursu oraz Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 7 Złotymi Gwiazdami otrzymał: Bank BGŻ.

W kategorii banki spółdzielcze i małe banki lokalne tytuł Laureata Konkursu wraz ze Statuetką Konkursu oraz Godłem Promocyjnym otrzymał: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie.

Kapituła Konkusu przyznała także:

Platynowe Statuetki:

W kategorii bank spółdzielczy Platynową Statuetkę wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 5 Złotymi Gwiazdami otrzymali: Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.

Diamentowe Statuetki

W kategorii banki spółdzielcze Diamentową Statuetkę oraz Godło Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 7 Złotymi Gwiazdami otrzymali: Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku oraz Bank Spółdzielczy w Zgierzu.

Wyróżnienia Honorowe

W kategorii  banki uniwersalne Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 7 Złotymi Gwiazdami otrzymał:  Raiffeisen Bank Polska S.A.

W kategorii banki spółdzielcze i małe banki lokalne Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 5 Złotymi Gwiazdami otrzymał: Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie.

Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz z 7 złotymi gwiazdami otrzymał: Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa

Wyróżnienie Honorowe  wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz z 7 złotymi gwiazdami otrzymał: Bank Spółdzielczy w Zgierzu.

Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz z 4 złotymi gwiazdami otrzymał: Bank Spółdzielczy w Namysłowie

W kategorii oddziały bankowe Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców otrzymali: Bank BGŻ Oddział w Piasecznie, Bank BGŻ Centrum Biznesowe Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ostrołęce.

Godła Promocyjne ze Złotymi Gwiazdami:

 1. Bank Spółdzielczy w Kolnie
 2. Bank Spółdzielczy w Księżpolu
 3. Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach
 4. Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
 5. Bank Spółdzielczy w Zambrowie
 6. Bank Spółdzielczy w Szczuczynie
 7. Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu
 8. Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

Godła Promocyjne:

 1. Bank Spółdzielczy w Siedlcu
 2. Bank Spółdzielczy w Kielcach
 3. Bank Spółdzielczy w Goleniowie
 4. Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy

Tytuł „Bankowiec Polskiego Biznesu”  otrzymał  Piotr Czarnecki – Raiffeisen Bank Polska S.A.

Tytuł „Profesjonalny Doradca Bankowości” otrzymali:

 1. Marzena Szymańska – Raiffeisen Bank Polska S.A.
 2. Agata Paciorek – Bank BGŻ Centrum Biznesowe w Krakowie
 3. Paweł Skowrowński – Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie
 4. Magdalena Zalewska-Rębacz – Bank BGŻ Oddział w Piasecznie
 5. Dariusz Rozbicki – Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie
 6. Elżbieta Pyra - Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie
 7. Lucyna Wręczycka – Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
 8. Halina Stepczyńska – Bank Spółdzielczy w Zambrowie
 9. Krzysztof Kajko – Bank Spółdzielczy w Kolnie
 10. Przemysław Szmajdel – Bank BGŻ Centrum Biznesowe w Kielcach

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki i Związku Banków Polskich

Gratulujemy!