Kalendarz wydarzeń

Konkurs BANRISK – Liga Akademicka 2013/2014 wystartował!

2014-01-24

- BANRISK to dobra decyzja. To Wy w przyszłości będziecie tworzyć nowe instytucje finansowe, budować ich wewnętrzną siłę i wartość – tymi słowami zwrócił się do uczestników Konkursu BANRISK - Liga Akademicka Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich podczas inauguracyjnej sesji w Warszawie.

Liga Akademicka 2013/2014 to szkolenie o charakterze zawodowym, skierowane do  studentów kierunków ekonomicznych, wykorzystujące  grę symulacyjną opracowaną na Uniwersytecie Stanford w USA. Organizatorem konkursu jest Warszawski Instytut Bankowości.

W tegorocznej edycji Ligi Akademickiej gra toczy się w trzech regionach. Poznań, Kraków i Warszawa stały się swego rodzaju stolicami Konkursu.

W konkursie uczestniczą 24 zespoły z 16 polskich uczelni. W skład każdego zespołu wchodzi 5 osób, które w roli zarządów wirtualnych banków podejmują strategiczne decyzje dotyczących m.in. wyceny produktów, polityki kredytowej, struktury kapitałowej, zatrudnienia i polityki wynagrodzeń, rozwoju sieci bankowej. Wyzwaniem dla uczestników jest zmieniające się otoczenie makroekonomiczne, symulowane przez program komputerowy. Miarą sukcesu w grze jest wzrost ceny akcji wirtualnego banku na giełdzie BANRISK.

Podczas sesji inauguracyjnej w Warszawie uczestnicy odbyli sesje szkoleniowe, w trakcie których, pod opieką doświadczonych Mentorów WIB, Michała Bellwona i Andrzeja Jakubaszka, poznawali zależności pomiędzy decyzjami zarządczymi i potencjalnymi wynikami finansowymi ich banków.

Sesje uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Kapituły Konkursu oraz Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich, Biura Informacji Kredytowej i Centrum Informacji Gospodarczej, wspierających Konkurs.

Profesor dr hab. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podkreślała, że uczestnicy powinni pamiętać iż „człowiek uczy się na błędach. Zapewne nie raz Wasze decyzje spowodują potknięcia. Ale najważniejsze, aby wyciągać wnioski i naukę na przyszłość”. Z kolei Mariola Szymańska-Koszczyc, Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości życzyła uczestnikom wielu sukcesów i odkrywania tajemnic funkcjonowania banków w zmiennym otoczeniu.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Patronem Konkursu jest Związek Banków Polskich, a partnerami Centrum Informacji Gospodarczej oraz Biuro Informacji Kredytowej SA.

Patronami medialnymi są: Miesięcznik Finansowy BANK, portal aleBank.pl, portal  Bankier.pl, serwis PRNEWS.pl, portal Kariera w Finansach, magazyn Eurostudent, portal Studentnews.pl, portal pokonac-rynek.pl.

Więcej szczegółów na stronie www.szkola-ryzyka.pl oraz na FB www.facebook.com/BanriskLigaAkademicka

wydrukuj stronę