Kalendarz wydarzeń

Wręczenie Nagród Dziennikarskich im. Mariana Krzaka

2017-06-20

Podczas Gali wieńczącej HORYZONTY BANKOWOŚCI 2017 odbyła się  uroczystość  wręczenia Nagród Dziennikarskich ZBP im. Mariana Krzaka.

Nagroda przyznawana jest dziennikarzom, zespołom lub całym redakcjom, za podejmowanie tematyki finansów i bankowości oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej w sposób rzetelny, przyjemny i zrozumiały.

22 lat temu środowisko bankowe, doceniając wysiłek twórczy i wagę w kreowaniu rzetelnego obrazu bankowości postanowiło ustanowić nagrodę dziennikarską, a jej patronem uczyniło Mariana Krzaka, bankowca, dziennikarza, ministra finansów, ambasadora, współzałożyciela i pierwszego prezesa Związku Banków Polskich.

Nagrody wręczali członkowie Zarządu Związku Banków Polskich : prezes Krzysztof Pietraszkiewicz, wiceprezes Jerzy  Bańka i wiceprezes Włodzimierz Kiciński. Na wstępie powitano Danutę Brzezińską-Krzak, małżonkę prezesa Mariana Krzaka oraz jego córkę, Renatę Sobolewską.

W tegorocznej edycji konkursu jury zdecydowało nominować do nagrody: Monikę Krześniak-Sajewicz z Interii.pl, redakcję cashless.pl, którą reprezentował redaktor naczelny Jacek Uryniuk,  Józefa Wyciska z Polskiego Radia Katowice oraz Rafała Wosia z „Polityki”.

Równorzędną pierwszą Nagrodę Dziennikarską im. Mariana Krzaka za rok 2016 otrzymali:

Monika Krześniak-Sajewicz - za wkład w edukację finansową czytelników oraz konsekwencję i pasję w prezentowaniu tematyki bankowo-finansowej w sposób kompetentny, rzetelny i wiarygodny,

Józef Wycisk - za umiejętną i rzetelną prezentację trudnej tematyki ekonomicznej na antenie Polskiego Radia Katowice oraz za wieloletnią pracę na rzecz edukacji ekonomicznej na Śląsku.

Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria