Kalendarz wydarzeń

XV Regaty Żeglarskie o Puchar Związku Banków Polskich

2017-09-18

Akademia Sportu Klubu Bankowca kolejny raz zaprosiła na Regaty o Puchar Związku Banków Polskich. Tegoroczne - XV regaty - odbyły się w Siedlisku Morena, nad jeziorem Ułówki w dniach 15-17 września.

Zwycięską załogą XV Regat o Puchar Związku Banków Polskich,  15 -17 września 2017 r., została drużyna Citi Europe w składzie: Piotr Inglot (sternik), Piotr Pazik, Piotr Długaszek. Miejsce drugie zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy  ING Bank Śląski SA: Kamil Topka (sternik), Marcin Mielewczyk, Marek Kaczyński. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy PKO BP: Hubert Burczyński (sternik), Maciej Kaniewski, Joanna Kubiak. Po raz pierwszy w historii regat ZBP mieliśmy przyjemność gościć całkowicie żeńską załogę reprezentującą Citi Bank Handlowy. W tym roku spotkaliśmy się w malowniczym Siedlisku Morena nad jeziorem Ułówki. Piątkowy wieczór spędziliśmy przy grillu gdzie w żeglarską atmosferę wprowadził nas znakomity wykonawca szant Sławomir Dłoniak, lider zespołu „Wodny patrol”. Tradycyjnie oprócz dobrych humorów dopisała także pogoda.

W pierwszym dniu zawodów, w sobotę 16 września, było słonecznie i ciepło, a co najważniejsze dla żeglarzy, wiał sprzyjający rywalizacji na wodzie wiatr. Nie brakowało także emocji na lądzie, dzięki naszemu Sponsorowi Strategicznemu firmie Atman, która zorganizowała konkurs fotograficzny dla wszystkich uczestników. Zwycięzcą został bezkonkurencyjny w tym roku sternik Citi Europe Piotr Inglot, Oto zwycięska praca:

Drugie miejsce zajął Dariusz Sałaciński z Exatela.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Atmana. Pierwszy dzień sportowych zmagań zakończyliśmy kolacją kapitańską. Gościem specjalnym był światowej klasy żeglarz, mistrz świata Dominik Życki, który podzielił się z nami swymi morskimi przygodami.

Drugi dzień regat rozpoczął się rano. Wszyscy zawodnicy stanęli na starcie, ale niestety pogoda nie była już tak łaskawa. Mimo, iż nie padał deszcz to niestety nie było wiatru. Wszyscy żeglarze czekali na wodzie na pomyślny wiatr. Sędzia zawodów Dorota Michalczyk podjęła decyzję, że w związku z tym odbędzie się jeden, za to nietypowy wyścig, na pagajach. Wszyscy musieli więc popisać się kondycją fizyczną i dopłynąć do mety przy pomocy wioseł. Oczywiście ten bieg nie był wliczany do ogólnej klasyfikacji.  Ostatnim akcentem regat była dekoracja zwycięzców. Kierownik Klubu Bankowca p. Klaudiusz Kozłowski i gość specjalny regat Dominik Życki wręczyli medale, dyplomy oraz nagrody. Mamy nadzieję, że spotkamy się już w przyszłym roku.

Z żeglarskim pozdrowieniem Załoga Klubu Bankowca Związku Banków Polskich!

Fotogaleria

Materiały do pobrania