Kalendarz wydarzeń

Klub Polska 2025+ "Cyberbezpieczeństwo w erze gospodarki elektronicznej, automatyzacji, robotyzacji i internetu rzeczy"

2018-11-29

W środę 28 listopada tematem spotkania w Klubie Polska 2025+ obyło „Cyberbezpieczeństwo w erze gospodarki elektronicznej, automatyzacji, robotyzacji i internetu rzeczy. Współgospodarzem spotkania było Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze - stowarzyszenie powołane w celu budowania wzajemnego zrozumienia i więzi pomiędzy środowiskiem akademickim i gospodarczym oraz wspierania procesów modernizacji gospodarki i szkolnictwa.

Wstępem do dyskusji były wystąpienia prof. dr hab. Witolda Abramowicza, kierownika katedry informatyki ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dr hab. Wojciecha Cellarego, kierownika katedry technologii informacyjnych UEP oraz prof. dr hab. Mirosława Kutyłowskiego z katedry informatyki Politechniki Wrocławskiej.

W czasie dyskusji z udziałem wszystkich gości oraz internautów w dalszej części spotkania, uczestnicy rozmawiali o wyzwaniach technologicznych i zagrożeniach związanych z funkcjonowaniem w cyberprzestrzeni, która stopniowo obejmuje coraz więcej aspektów dzisiejszego świata – nie tylko bankowości.

Próbowano również odpowiedzieć na pytanie, czy obszar cyberbezpieczeństwa może stać się naszą polską specjalnością i w jaki sposób można skutecznie wspierać procesy współpracy pomiędzy nauką i biznesem w tej dziedzinie.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału video ze spotkania

Materiały do pobrania