Kalendarz wydarzeń

U mistrzów z Głogowa

2019-02-22

22 lutego, w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie, gościli prezes Krzysztof Pietraszkiewicz i Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Ich wizyta związana była z miłą konsekwencją ubiegłorocznego zwycięstwa uczniów tej placówki, Pawła Rozbejko i Emiliana Ptaka, w pierwszym w historii Europejskim Quizie Finansowym. Nagroda pieniężna, którą zdobyli dla szkoły, została przeznaczona na zakup nowego sprzętu multimedialnego, który został zademonstrowany honorowym gościom.

 W maju ubiegłego roku młodzi Polacy pokonali w Brukseli konkurentów z 25 krajów. Do zmagań w rywalizacji przystąpiło ponad 40 tysięcy uczniów z całego kontynentu. Nagrodę dla szkoły w wysokości 3 tysięcy euro ufundowała Europejska Federacja Bankowa, a Prezydent Głogowa, na wniosek szkoły, wsparł inicjatywę równowartością tej kwoty.

foto:Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa

Szkoła postanowiła przeznaczyć środki na zakup ekranu multimedialnego, laptopa i tabletów dla uczniów. Opiekunką zwycięzców jest pani Joanna Potera.

foto:Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa

Europejski Quiz Finansowy to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dla uczniów w wieku 13-15 lat. Quiz organizowany jest z inicjatywy Europejskiej Federacji Bankowej. W Polsce za jego przebieg odpowiadają Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości. Konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, krajowego i europejskiego. Zadaniem uczniów na każdym etapie jest rozwiązanie quizu z użyciem gry edukacyjnej Kahoot! Jej idea polega nie tylko na udzielaniu poprawnych odpowiedzi, ale również w możliwie w jak najszybszym czasie. Obecnie trwają przygotowania do krajowego finału II edycji EQF, który obędzie się w ostatnim tygodniu marca w ramach Europejskiego Tygodnia Edukacji Finansowej.

Krzysztof Pietraszkiewicz spotkał się również w Głogowie ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w tym mieście. Wygłosił wykład o wyzwaniach polskiej bankowości. PWSZ uczestniczy w programie Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, który powstał z inicjatywy ZBP i Biura Informacji Kredytowej.

foto:Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa

W projekcie, którego misją jest przede wszystkim podnoszenie poziomu wiedzy finansowej, uczestniczy dziś ponad 120 polskich uczelni.