Kalendarz wydarzeń

XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

2019-05-13

W katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy. Jest to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej. Organizatorzy przygotowali prawie 150 sesji tematycznych z udziałem licznej grupy prelegentów z całej Europy. Obradom przysłuchuje się ponad 12 tys. gości.

W inauguracyjnym panelu dyskusyjnym wzięli udział m.in. Jerzy Buzek, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz minister ds. europejskich Konrad Szymański. Tematem dyskusji były europejskie wyzwania społeczne w kontekście gospodarczym. W innych panelach udział wezmą również wicepremier Jarosław Gowin, minister finansów Teresa Czerwińska, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Jak co roku Związek Banków Polskich aktywnie uczestniczy w katowickim wydarzeniu. W panelu "Europejska gospodarka wobec spowolnienia" udział wziął Prezes ZBP, Krzysztof Pietraszkiewicz.