Kalendarz wydarzeń

Medale Akademii Polskiego Sukcesu dla przedstawicieli środowiska bankowego

2019-03-04

1 marca br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji 30-lecia Klubu Polskiego Biznesu i Akademii Polskiego Biznesu oraz 100-lecia polskiej przedsiębiorczości.

Wyjątkowe spotkanie było okazją do wyróżnienia Medalami Akademii Polskiego Sukcesu firm, które w sposób istotny wpływają na rozwój gospodarki, wykazują zaangażowanie społeczne, budują relacje z konsumentami produktów i usług, a także wspierają lokalne społeczności, inicjatywy, przedsiębiorczość oraz prowadzą lub wspierają działalność charytatywną.

W roku jubileuszowym Kapituła Nagród Polskiego Klubu Biznesu postanowiła wyróżnić  przedstawicieli sektora bankowego. Srebrny Medalem  Akademii Polskiego Sukcesu otrzymały: Bank Polskiej Spółdzielczości SA  i Spółdzielcza Grupa Bankowa SA z siedzibą w Poznaniu.

BPS SA uhonorowany został za wspieranie rozwoju regionalnego, przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu i cywilizacyjnemu gmin i powiatów, oraz działania na rzecz zachowania historycznego dorobku bankowości spółdzielczej. Nagrodę w imieniu Banku odebrał Prezes Zarządu, Zdzisław Kupczyk.

SGB-BANK S.A. doceniony został za stałe wspieranie małych i średnich firm oraz wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój środowiska lokalnego i jego społeczności.  Wyróżnienie  odebrał Prezes Zarządu Mirosław Skiba.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, otrzymał Złoty Medal z Diamentem Akademii Polskiego Sukcesu za zasługi  dla rozwoju bankowości polskiej i osobiste zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego.