Kalendarz wydarzeń

Bankowcy dla Edukacji

Program sektorowy "Bankowcy dla Edukacji", zainicjowany przez Związek Banków Polskich skierowany jest do różnych grup odbiorców: uczniów, studentów, seniorów, ale i pracowników bankowości. Jego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze ekonomii, finansów i zarządzania. Program jest realizowany przez Warszawski Instytut Bankowości.

Produkcja pierwszej transzy 12 filmów edukacyjnych została zakończona w październiku 2017 r. i już od listopada jest stopniowo włączana w prowadzone działania edukacyjno-informacyjne. W pierwszej transzy filmów wystąpiło 20 ekspertów, reprezentujących instytucje publiczne oraz instytucje sektora, w tym m.in. Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Cyfryzacji, Biuro Informacji Kredytowej, Krajową Izbę Rozliczeniową, Komisję Nadzoru Finansowego czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

W grudniu 2017 r. zrealizowano pierwszą część kampanii internetowej promującej filmy w ogólnopolskich portalach dzienników: „Super Express”, „Parkiet”, „Polska Times”, dedykowanych serwisach biznesowych: SuperBiz.Se.pl, StrefaBiznesu.pl oraz portalach 17 największych dzienników regionalnych.

W 2018 roku filmy edukacyjne dotarły do m.in. ponad 350 000 uczniów, studentów i seniorów na ponad 9000 lekcjach, wykładach i spotkaniach w 2500 szkołach, 120 uczelniach i 150 Uniwersytetach Trzeciego Wieku, blisko 2000 nauczycieli w całej Polsce oraz 1000 przeszkolonych bankowców-wolontariuszy.

Pod koniec 2018 r. we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i bankami rozpoczęto realizację dwóch transz filmów o tematyce cyberbezpieczeństwa, bezpiecznym korzystaniu z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych. Pierwsza z nich opublikowana została w styczniu 2019 r., a emisja kolejnej zaplanowana jest na maj 2019 r.

Produkcję filmów z zakresu cyberbezpieczeństwa wsparły banki: mBank S.A., Santander Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., BGŻ BNP Paribas S.A., Getin Noble Bank S.A., Bank Ochrony Środowiska, Bank Millennium S.A., Citi Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bank BPH S.A.,  Alior Bank S.A., Credit Agricole Bank Polska S.A., Santander Consumer Bank Polska S.A., Idea Bank S.A., Eurobank S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Bank Pocztowy S.A., Nest Bank S.A., Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Krakowski Bank Spółdzielczy oraz Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Bankowcy dla Edukacji - "Bezpieczne zakupy w sieci" - odc. 1

Bankowcy dla Edukacji - "Bezpieczne zakupy w sieci" - odc. 2

Bankowcy dla Edukacji - "Bezpieczne zakupy w sieci" - odc. 3