• Aktualności
 • Wydarzenia
 • III edycja Konkursu Spółdzielcza Technologia Roku 2022
Wydarzenia
30.03.2023

III edycja Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022”

Związek Banków Polskich ogłasza III edycję Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022” dla Banków Spółdzielczych, Banków Zrzeszających, Systemów Ochrony Instytucjonalnej oraz firm informatycznych dostarczających rozwiązania technologiczne na potrzeby sektora bankowości spółdzielczej.

Celem Konkursu jest promowanie rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania Banków Spółdzielczych oraz całego sektora bankowości spółdzielczej, jak również zapewniają sprawną obsługę i oferowanie najwyższej jakości usług klientom Banków Spółdzielczych. 

Konkurs „Spółdzielcza Technologia Roku 2022” organizowany jest jako wydarzenie towarzyszące  „Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2023”.

Harmonogram Konkursu:

 • 31 marca 2023 r. – ogłoszenie III edycji Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022”
 • 20 kwietnia 2023 r. – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w Konkursie 
 • 31 maja 2023 r. – oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu podczas wieczornej gali Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2023


Celem Konkursu jest:  

 • promowanie rozwiązań w obszarze technologii, które są wykorzystywane w bankach spółdzielczych,
 • unowocześnianie potencjału sektora bankowości spółdzielczej w dobie wyzwań technologicznych,
 • promowanie unikalnych rozwiązań, które mogą być wykorzystywane przez banki spółdzielcze w ramach dostępnych technologii i rozwiązań opracowanych przez Firmy IT, 
 • podnoszenie kompetencji pracowników sektora bankowości spółdzielczej w obszarach wykorzystywanych technologii.


Kategorie konkursowe:

 1. Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej
 2. Kompleksowe rozwiązania firm IT dedykowane dla bankowości spółdzielczej
 3. Zespoły IT w sektorze bankowości spółdzielczej


Jak wziąć udział w Konkursie?

 • Banki Spółdzielcze, Banki Zrzeszające, Systemy Ochrony Instytucjonalnej oraz Firmy IT mogą wskazywać rozwiązania technologiczne, które zostały wdrożone w roku 2022 roku na rzecz sektora bankowości spółdzielczej.
 • Zgłoszenia udziału w Konkursie należy dokonać w terminie do 20 kwietnia 2023 r. poprzez przesłanie drogą mailową uzupełnionego „Formularza zgłoszeniowego” na adres: [email protected].
 • W Konkursie mogą uczestniczyć laureaci wcześniejszych edycji Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku”.


Tryb rozstrzygnięcia Konkursu:

 • Nominowanych i laureatów Konkursu wybiera Kapituła Konkursu na podstawie oceny nadesłanych zgłoszeń.
 • Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2023.


Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu odbędzie się podczas „Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2023” w dniach 31 maja – 1 czerwca 2023 r. w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej
Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej (FTBS) to spotkanie reprezentantów kierowniczych gremiów bankowości spółdzielczej odpowiedzialnych za strategię, technologię i rozwój rozwiązań IT oraz szerokiego grona dostawców rozwiązań technologicznych, którzy od lat wspierają polską bankowość spółdzielczą we wdrażaniu innowacji w zakresie relacji z klientem, robotyzacji i automatyzacji procesów back-office’owych, zapewnianiu bezpieczeństwa, realizacji projektów z wykorzystaniem technologii chmurowych, zastosowaniu sztucznej inteligencji, funkcjonowaniu w okresie dekoniunktury czy też poszukiwaniu nowych ścieżek rozwoju sektora w zmiennym i trudnym dla biznesu otoczeniu makroekonomicznym.

FTBS to cykliczne wydarzenie umożliwiające uczestnikom nawiązanie nowych relacji z potencjalnymi partnerami. lepsze zrozumienie aktualnie zachodzących zmian i trendów oraz merytoryczną dyskusję nad najważniejszymi problemami, perspektywami rozwoju i wyzwaniami w obszarze rozwiązań technologicznych dla sektora bankowości spółdzielczej. FTBS to także miejsce spotkań i dialogu sektora bankowości spółdzielczej z administracją. Ideą FTBS jest integracja środowiska bankowości spółdzielczej z kluczowymi dostawcami rozwiązań technologicznych, aby wspólnie w gronie praktyków dyskutować o najnowszych rozwiązaniach, produktach i usługach oraz  najważniejszych aspektach funkcjonowania i rozwoju sektora bankowości spółdzielczej.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego zakres tematyczny FTBS współtworzony jest przez Radę Programową, w skład której wchodzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem, w tym przede wszystkim Prezesi, Członkowie Zarządów, Menedżerowie Banków Spółdzielczych i Banków Zrzeszających  odpowiedzialni na rozwój technologii i rozwiązań IT, jak również reprezentanci firm technologicznych. 
Szczegółowe informacje o FTBS znajdziecie Państwo na stronie:
https://konferencje.bank.pl/konferencje/forum-technologii-bankowosci-spoldzielczej-2023/

Kontakt
W przypadku pytań dotyczących Konkursu do Państwa dyspozycji pozostaje Pan Łukasz Bogusz, Doradca Zarządu, Związek Banków Polskich, kom.: 697-223-533, e-mail: [email protected].

Pobierz plik Formularz zgłoszeniowy - Konkurs Spółdzielcza Technologia Roku 2022