• Aktualności
  • Wydarzenia
  • Inauguracja PolishCloud Academy
01.06.2020

Inauguracja PolishCloud Academy

Konferencja inaugurująca PolishCloud Academy dobyła się w formie webinarium. Polskie banki są światowymi liderami nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zarówno jeśli chodzi o rozwiązania wewnętrzne, jak i te związane z obsługą klientów.  Wdrożenie technologii chmurowej to dziś jedno z kluczowych wyzwań stojących przed sektorem finansowym. Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa, obserwujemy, jak istotne staje się wykorzystanie nowoczesnych technologii w bankowości.


Dzięki otwarciu się na najnowsze rozwiązania technologiczne polskie banki mają szansę nie tylko zwiększyć swoją konkurencyjność, ale też zoptymalizować wiele procesów i zmniejszyć wydatki na IT, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwa systemów elektronicznych. Dlatego, Związek Banków Polskich, Microsoft, Google Poland, Operator Chmury Krajowej, Accenture oraz kancelaria Kochański & Partners podpisały list intencyjny i powołały do życia PolishCloud Academy, która ma na promocję i edukację w zakresie rozwiązań chmury obliczeniowej w sektorze bankowym w Polsce.

W zdalnej konferencji , uczestniczyli przedstawiciele pomysłodawców i Partnerów projektu:

  • Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP,
  • Paweł Jakubik, członek Zarządu, Microsoft,
  • Adam Dzwonkowski, Microsoft Technology Center Director, Przewodniczący PCA,
  • Łukasz Buczko, Financial Services Industry Lead, Google,
  • Marcin Karczmarczyk, dyrektor zarządzający w Chmurze Krajowej,
  • Piotr Kochański, założyciel i partner zarządzający kancelarii Kochański & Partners,
  • Karol Mazurek, Managing Director, Accenture.

Dzięki współpracy czołowych firm technologicznych działających w Polsce, powstał PolishCloud Academy - unikalny i największy w Europie Środkowo-Wschodniej program edukacyjny z zakresu cloud computing dla przedstawicieli sektora bankowego.  Opracowany wspólnie cykl neutralnych technologicznie i kompleksowych szkoleń będą prowadzili wybitni eksperci i praktycy. Program szkoleń obejmie wszystkie aspekty wdrażania chmury w organizacji - od strony technologicznej, biznesowej i prawnej i zapewni kompleksowej wiedzy pracownikom wszystkich szczebli i działów banków- od Zarządów po HR. Szkolenia i warsztaty w ramach PolishCloud Academy będą bezpłatne dla przedstawicieli instytucji finansowych. Pierwsze szkolenia już w czerwcu – zachęcamy do śledzenia strony ZBP.

Wdrożenia chmury obliczeniowej to kolejny krok ku transformacji cyfrowej banków. PolishCloud Academy wychodzi mu naprzeciw.

Plik do pobrania Informacja prasowa - POLISH CLOUD ACADEMY: Banki coraz bliżej chmury – dzięki współpracy z czołowymi firmami w obszarze doradztwa i technologii