• Aktualności
  • Wydarzenia
  • Wręczono Nagrody dziennikarskie im. M. Krzaka
Wydarzenia
29.09.2020

Wręczono Nagrody dziennikarskie im. M. Krzaka

Już po raz dwudziesty czwarty środowisko bankowe przyznało nagrodę dziennikarską im. Mariana Krzaka. Nagroda ta jest przyznawana od 1997 roku i należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród, którymi uhonorowywani są dziennikarze zajmujący się tematyką ekonomiczną.

Nagrodę przyznaje Zarząd Związku Banków Polskich na podstawie rekomendacji jury złożonego z przedstawicieli największych polskich banków.

W bieżącej edycji postanowiono przyznać dwie równorzędne pierwsze nagrody: dla Redaktor Agnieszki Morawieckiej z serwisu agencyjnego ISBNews – za wieloletnie rzetelne prezentowanie tematyki bankowo-finansowej i za wysoką jakość tworzonych informacji

oraz Sebastiana Ogórka, Redaktora naczelnego Money.pl, Finanse WP – za umiejętne i rzetelne prezentowanie problematyki bankowości, finansów i rynków kapitałowych w sposób przystępny dla czytelników.

Ponadto Zarząd Związku przyznał wyróżnienie dla Redaktora Filipa Marczyńskiego, Polskie Radio Wrocław za umiejętną i rzetelną prezentację trudnej tematyki ekonomicznej na antenie Polskiego Radia Wrocław oraz za wieloletnią pracę na rzecz edukacji ekonomicznej na Dolnym Śląsku.

Wręczenie nagród i wyróżnienia po raz pierwszy w historii odbyło się w sposób hybrydowo zdalny z  zachowaniem wymogów sanitarnych w związku z pandemią Covid -19