• Aktualności
  • Wydarzenia
  • 114 Bankowców wyróżnionych Certyfikatami ZBP
Wydarzenia
11.12.2019

114 Bankowców wyróżnionych Certyfikatami ZBP

11 grudnia 2019 roku odbyła się w Klubie Bankowca w Warszawie 56 uroczystość wręczenia Certyfikatów Związku Banków Polskich w Systemie Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.


W uroczystości uczestniczyli pracownicy sektora bankowego z całego kraju, którym ZBP – po spełnieniu wcześniejszych wymogów i na wniosek banków nadał 114 stopni zawodowych, w tym 75 Dyplomowanego Pracownika Bankowego, 19 Menedżera ds. Zarządzania Procesami i Jakością, 18 Certyfikowanego Konsultanta ds. Finansowych  i 2 Senior Menedżera ds. Zarządzania Procesami i Jakością.

Uroczystość prowadził Wojciech Golicz, doradca zarządu ZBP, który powitał zgromadzonych gości, przedstawicieli zarządów banków i uczelni wyższych – Członków Komitetu Standardów ZBP.

Na konieczność edukacji ustawicznej zwrócił też uwagę prof. nadzw. dr hab. Lech Kurkliński, przewodniczący Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej – W obecnych, niepewnych czasach kluczową wartością jest skłonność do stałego pogłębiania wiedzy i odnawiania kwalifikacji. Edukacji nie kończymy wraz z otrzymaniem dyplomu uczelni – podkreślił.

Do wszystkich zwrócił się z przesłaniem prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz, który zaapelował do pracowników banków, aby nie obawiali się nowych trendów we współczesnej gospodarce, takich jak postępująca digitalizacja całego rynku finansowego. Warunkiem odnalezienia się w nowej rzeczywistości jest wszak otwarty umysł, zdolność szybkiej adaptacji do zmieniającego się otoczenia oraz... ciekawość świata. – Wszyscy musimy pamiętać o tym, że nieustannie będziemy musieli zdobywać nowe umiejętności i kwalifikacje – wskazał prezes ZBP.

Już obecnie w instytucjach finansowych mamy do czynienia ze wzmożoną fluktuacją kadr, a oczekiwania formułowane przez bankowe komórki HR względem kandydatów są coraz bardziej specyficzne. – W ciągu kilku bądź kilkunastu nadchodzących lat będziemy potrzebowali w bankowości ludzi o całkiem nowych kwalifikacjach i umiejętnościach. Państwo możecie bez problemu sprostać tym wymaganiom, dlatego warto angażować się we wszelkiego rodzaju inicjatywy edukacyjne – zauważył prezes ZBP.

Jeszcze raz wszystkim certyfikowanym Bankowcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy kolejnych pracowników sektora bankowego do uzyskiwania Certyfikatów ZBP! System Standardów Kwalifikacyjnych to system stopni zawodowych w bankowości, powstały z inicjatywny Banków i Szkół Bankowych oraz ZBP, służący stałemu podnoszeniu kwalifikacji pracowników sektora finansowego. Instytucje finansowe mogą wykorzystać System Standardów m.in. jako przydatne narzędzie do poprawy jakości obsługi klientów w oferowaniu produktów i usług finansowych poprzez wykorzystanie w polityce szkoleń i rozwoju pracowników poszczególnych Certyfikatów np. stopnia Certyfikowanego Konsultanta ds. Finansowych w celu lepszego rozpoznania potrzeb klientów i utrzymania relacji między pracownikiem a  klientem banku.
Od 2020 roku będzie można już uzyskać nowy Certyfikat „Stosowanie zasad cyberbezpieczeństwa przez pracowników instytucji finansowych”, sygnowany wspólnie przez Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości. Kurs e-learningowy przygotowujący do zdania egzaminu na poziomie Standardu Kwalifikacyjnego ZBP z zakresu  cyberbezpieczeństwa przygotował Warszawski Instytut Bankowości. 
Więcej informacji nt. możliwości przystąpienia do szkoleń i egzaminów organizowanych zgodnie z potrzebami instytucji finansowych udzieli w biurze ZBP Wojciech Golicz, koordynujący proces certyfikacji ZBP w Systemie Standardów, adres e-mail wojciech.golicz@zbp.pl Zapraszamy także do wypełnienia formularza kontaktowego dostępnego pod linkiem https://zbp.pl/certyfikatyZBP_v2/index.php W zakresie certyfikacji dot. zarządzania procesami i jakością procesowej zapraszamy pracowników sektora finansowego na stronę www.certyfikacjaprocesowa.pl

Plik do pobrania Lista pracowników sektora bankowego z 56 Uroczystości wręczenia Certyfikatów ZBP w dniu 11.12.2019
Plik do pobrania Galeria zdjęć z 56 Uroczystości wręczenia Certyfikatów ZBP w dniu 11.12.2019 (fot. K. Zapała / ZBP)