• Aktualności
  • Wydarzenia
  • Medale Mikołaja Kopernika podczas Forum Bankowego
Wydarzenia
15.03.2023

Uroczystość wręczenia Medali Mikołaja Kopernika podczas Forum Bankowego

Podczas Forum Bankowego 2023 odbyła się uroczystość wręczenia Medali Mikołaja Kopernika ZBP – ustanowionego w 2019 r. zaszczytnego, honorowego wyróżnienia za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie rozwoju i bezpiecznej działalności banków i infrastruktury bankowej oraz tworzenia prawnego otoczenia dla sprawnego funkcjonowania polskiej bankowości. Stanowi wyraz uznania za osobiste, kreatywne działania na rzecz polskiej bankowości.

Podczas Forum Medale otrzymali przedstawiciele banków i instytucji, którzy swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem i aktywnymi działaniami oraz otwartością na współpracę ze środowiskiem bankowym przyczynili się do jego rozwoju w Polsce (alfabetycznie): 

  • Andrzej Chmielecki,  wiceprzewodniczący Rady ZBP ds. mikro, małych i średnich przedsiębiorców, wiceprezes SGB Bank SA, za zasługi w zakresie rozwoju bankowego finansowania sektora MMŚP i agrobiznesu. (W jego imieniu nagrodę odebrał prezes Mirosław Skiba). 
  • Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, za zasługi w zakresie rozwoju sektora bankowego, w tym rozwoju systemu wsparcia dostępu klientów bankowych, w szczególności przedsiębiorców oraz samorządu terytorialnego.
  • Marzenna Guz-Vetter, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, za bardzo dobrą współpracę z sektorem bankowym w Polsce od ponad 15 lat ws. funduszy unijnych oraz polityki gospodarczej.
  • Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych UE, za zasługi w zakresie wspierania sektora bankowego w obszarze środków UE na rozwój produktów dla biznesu. Pomysłodawca utworzenia KPK, z którego przez 15 lat skorzystało ponad 300 banków, co m.in. przełożyło się na 90 tys. klientów i 31 mld akcji kredytowej.
  • Jarosław Rot, pełnomocnik Zarządu Banku ds. ESG (CSO), dyrektor zarządzający pionem aktywów, pasywów i skarbu BNP Paribas Bank Polska SA, za zasługi w zakresie rozwoju bankowego zrównoważonego, w tym „zielonego” finansowania.
  • Andrzej Sugajski, b. prezes Związku Polskiego Leasingu, dyrektor w PKO Leasing SA, za zasługi w rozwoju  współpracy sektorem bankowym w Polsce, m.in. w czasie walki o zmianę regulacji ws. egzekucji rolniczej. (W jego imieniu nagrodę odebrała Monika Constant, prezes ZPL).
  • Bartosz Urbaniak, dyrektor zarządzający agro hub Grupy BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, dyrektor zarządzający pionem agrobiznesu Banku BNP Paribas, za zasługi w zakresie rozwoju bankowego finansowania sektora agrobiznesu.
  • Magdalena Zmitrowicz,  przewodnicząca Rady ZBP ds. mikro, małych i średnich przedsiębiorców wiceprezes Banku Pekao SA za zasługi w zakresie rozwoju bankowego finansowania sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!