Kalendarz wydarzeń

Wydarzyło się rok temu...

2017-12-05

Równo rok temu, w dniu 5 grudnia 2016 r. Filharmonia Narodowa w Warszawie była po raz kolejny miejscem spotkania reprezentantów tysięcy pracowników sektora bankowego, którzy wzięli udział w uroczystym koncercie uświetniającym jubileusz 25. rocznicy powstania Związku Banków Polskich.

To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko formą podziękowania za wkład tych setek osób w budowanie stabilnych, bezpiecznych i nowoczesnych instytucji oraz usług finansowych, ale także okazją do ciepłych wspomnień, wymiany doświadczeń i integracji środowiska bankowego w Polsce.

Gospodarzem wieczoru był dziennikarz Programu III Polskiego Radia – Artur Andrus wraz z Prezesem ZBP – Krzysztofem Pietraszkiewiczem, a także Wiceprezesami ZBP – Jerzym Bańką i Mieczysławem Groszkiem.

Wśród obecnych gości znaleźli się przedstawiciele wszystkich najważniejszych instytucji władzy publicznej w Polsce w tym m.in. Prezydenta RP, Rady Ministrów oraz Sejmu i Senatu.

Kulminacją części oficjalnej było wręczenie Nagrody „Kopernik Bankowy” ustanowionej jako wyraz szczególnego wyróżnienia tych postaci życia gospodarczego, społecznego i politycznego, które w swojej pracy i działalności publicznej, budując prestiż polskiej bankowości w kraju i zagranicą, z oddaniem i konsekwencją działały na rzecz rozwoju i stabilności sektora bankowego. Do szacownego grona czwórki dotychczasowych laureatów dołączył w tym roku Pan prof. Marek Belka.

Po części oficjalnej przyszedł czas na prawdziwą ucztę muzyczną, którą w murach Filharmonii Narodowej zaserwował jeden z najsłynniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej – Perfect.