Kalendarz wydarzeń

Prezes ZBP wyróżniony Platynowym Laurem

2019-01-20

19 stycznia br. największa regionalna izba gospodarcza – RIG w Katowicach uhonorowała osoby i instytucje za wkład w rozwój gospodarki, nauki i kultury. Wśród tegorocznych laureatów wyróżniono także Krzysztofa Pietraszkiewicza, prezesa Związku Banków Polskich.

Prezes Pietraszkiewicz otrzymał Platynowy Laur w kategorii Umiejętności i Kompetencje w uznaniu za wieloletnie zaangażowanie w rozwój polskiej bankowości, w tym usług dla sektora przedsiębiorczości oraz za krzewienie wiedzy ekonomicznej. Kapituła nagrody w laudacji na rzecz laureata podkreśliła także jego wkład inicjowanie strategicznych porozumień dla gospodarki, w tym w zakresie cyberbezpieczeństwa, programów poręczeniowo-gwarancyjnych oraz wykorzystania środków unijnych dla rozwoju polskiego biznesu. Nie bez znaczenia dla jurorów było także wieloletnie zaangażowanie Krzysztofa Pietraszkiewicza w budowanie forów dialogu świata finansów, przedsiębiorców i polityki, w postaci m.in. kolejnych edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorców, czy Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Pośród tegorocznych laureatów Laurów znaleźli się także m.in. prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca, prof. Maksymilian Pazdan, wybitny prawnik i naukowiec, współtwórca sądownictwa arbitrażowego w Polsce oraz dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego.